Bitki korumada dünya markası...

Haberler

Rainbow İspanyol Zirai İlaç Şirketi Exclusivas Sarabia'yı Satın Aldı

5 Kasım 2023 Pazar

Rainbow İspanyol Zirai İlaç Şirketi Exclusivas Sarabia'yı Satın Aldı

Rainbow, İspanyol tarım kimyası şirketi Exclusivas Sarabia S.A.`nın %100 hissesini nakit olarak satın aldığını duyurdu. Bu işlemin ardından Sarabia, Rainbow grubunun tamamına sahip olduğu bir iştiraki haline gelecek.

Exclusivas Sarabia, S.A. 1985 yılında kurulmuş olup bitki koruma ürünleri geliştirmekte, üretmekte ve dağıtmaktadır. Şirketin genel merkezi ve deposu Fraga Huesca, İspanya`da, üretim tesisleri ise Alpicat Lérida`da yer almaktadır. Sarabia, İspanya ve çevre ülkelerde iyi bir marka itibarına ve pazarlama ağına sahiptir.

AB pazarı, Rainbow`un stratejik planındaki başlıca pazarlardan biridir. Rainbow, 2016 yılından bu yana AB`deki pestisit teknik eşdeğerliklerine yatırım yapmaktadır, şu anda yaklaşık 80 aktif maddenin eşdeğer tanımlamasını elde etmiştir ve daha fazla aktif madde için çalışmalar devam etmektedir. Şimdi Rainbow`un AB pazarı için Tek Durak Teknik Malzeme Tedarik Platformu oluşturuldu ve sürekli olarak zenginleştirildi ve geliştirildi.

Avrupa pazarının stratejik büyümemiz için çok önemli olduğuna inandığımızdan, Rainbow güçlü kaynak avantajlarından yararlanarak Avrupa`da aktif madde ve bitmiş ürün tescillerine sürekli yatırım yapacaktır. Artan tescil yatırımı Sarabia`nın mevcut portföyüne daha fazla ürün kazandıracak, müşterilerine fayda sağlayacak, pazardaki konumunu güçlendirecek ve daha iyi getiri elde edecektir. Bu satın alma sayesinde Sarabia ile birlikte gelişecek, pazarlama kabiliyetimizi arttıracak ve diğer Avrupalı ortaklarımıza daha fazla ürün tanıtacağız.

Haber Resim
Haber Resim
Haber Resim
Haber Resim

Diğer Haberler