Bitki korumada dünya markası...

Haberler

Rainbow Agro Kuzey Amerika'da Üretimini Kapasitesini Genişletti
25
Mar

Rainbow Agro Kuzey Amerika'da Üretimini Kapasitesini Genişletti

Rainbow Agro, Houston, Teksas yakınlarındaki faaliyetleriyle şirketin küresel üretim ayak izini genişlettiğini duyurdu. Bu tesis, Rainbow`un İspanya, Arjantin ve Çin`deki tesislerinden oluşan dünya çapındaki ağına katılıyor.

Houston tesisi, herbisit ürünleri için formülasyon ve otomatik paketleme kabiliyeti sağlıyor ve 2022 yılında Apex Ag Chem tarafından yeni inşa edildi. Çok yetenekli bir ekip tarafından yönetilen bu modern ve son derece verimli operasyon, faaliyete geçtiği günden bu yana etkileyici düzeyde kalite ve güvenilirliği güvenli bir şekilde sunduğunu kanıtlamıştır.

Rainbow Kuzey Amerika Genel Müdürü Tom Lyons, "Rainbow`un müşteri ortaklarımıza tedarik zinciri çözümleri sunma konusundaki stratejik tutkusunu göstermekten heyecan duyuyoruz" dedi ve ekledi: "Houston`daki operasyonlar ve ekip, Rainbow`un Kuzey Amerika`da verimli bir üretim ve tedarik zinciri platformu oluşturmaya yönelik ilk adımını temsil ediyor."

Büyüme planları yapan Rainbow Agro, bu ilkbaharda tesisi genişletmeye başlayacak ve bu sayede operasyon alanının boyutunu iki katına çıkaracak ve üretim verimliliği için ek otomasyon sağlayacak.

Rainbow Agro Türkiye Büyük Lansman Töreni Gerçekleştirdi
7
Ara

Rainbow Agro Türkiye Büyük Lansman Töreni Gerçekleştirdi

Rainbow Agro Türkiye; 7 Aralık 2023 tarihinde İstanbul`da Büyük Lansman Toplantısı ve Gala Yemeği düzenledi.

150`den fazla davetlinin katıldığı bu görkemli günde, dünyanın önde gelen bitki koruma şirketlerinden Rainbow Agro, Türkiye`deki lansman faaliyetlerini kutladı. Rainbow Agro Türkiye Genel Müdürü Murat Mert, dünyaca ünlü tarımsal çözüm markalarını Türkiye pazarına sunmaktan gurur duyduğunu belirterek, önümüzdeki 5 yıllık strateji ve planlarını konuklarla paylaştı.

Toplantının son bölümünde konuklardan gelen soru, öneri ve fikirler birlikte tartışıldı ve Rainbow Agro Türkiye ekibi konuklara tanıtıldı. Toplantı sonrasında düzenlenen gala gecesinde konuklar çok mutlu oldular ve eğlendiler. Sadece tarım sektörü için değil, konumu itibariyle de jeopolitik bir öneme sahip olan Türkiye, Rainbow Agro Global için de önemli bir yatırım noktasıdır. 

Bu lansman günü itibariyle Rainbow Agro, Türk tarımında önemli bir oyuncu olmaya adaydır.

Rainbow Agro Türkiye Dijital Hesapları Hayata Geçti
2
Kas

Rainbow Agro Türkiye Dijital Hesapları Hayata Geçti

Firmamız Türkiye’ de aktif olarak faaliyete başladığı gibi web, sosyal medya hesaplarında da aktif olma sürecine başladığını heyecanla duyurdu.


www.rainbowagroturkey.com.tr

Dünyanın en büyük günlük Glifosat Granül kapasiteli otomatik üretim hattı üretime alınmıştır.
3
Kas

Dünyanın en büyük günlük Glifosat Granül kapasiteli otomatik üretim hattı üretime alınmıştır.

Rainbow Agro en yoğun sipariş sezonuna girdi. Çok sayıda siparişin ve acil teslimatın arka planında, Rainbow`un Glifosat Granülleri`nin sürekli ve otomatik üretim hattı doğru zamanda üretime alındı. Bu üretim hattının günlük kapasitesi 260 tona ulaşarak dünyanın en büyük günlük Glifosat Granül üretim hattı haline geldi.

Bu üretim hattının devreye alınması aynı zamanda Rainbow`un stratejik planının kritik görevini (Sipariş edilen ürünlerin yüksek kalitede hızlı ve zamanında teslim edilmesini sağlamak için teslimat sistemini sürekli olarak optimize etmek ve verimli bir şekilde çalıştırmak) uygulamaya yönelik önlemlerinden biridir. Sektördeki sık, hızlı ve büyük pazar dalgalanmaları göz önüne alındığında Rainbow, bu emtia formülasyonları için maksimum günlük üretim kapasitesini büyük ölçüde artırmaya ve sipariş işleme süresini kısaltmaya karar verdi. Fabrikadan üreticiye kadar tüm endüstriyel zincirin bilgilerini iyice anlamak, doğru kararlar almak, çeşitli piyasa dalgalanmalarına hızla yanıt vermek ve maksimum günlük üretim kapasitesi ve en kısa sipariş işleme süresi aracılığıyla iş fırsatları elde etmeyi amaçlıyoruz.

Rainbow İspanyol Zirai İlaç Şirketi Exclusivas Sarabia'yı Satın Aldı
5
Kas

Rainbow İspanyol Zirai İlaç Şirketi Exclusivas Sarabia'yı Satın Aldı

Rainbow, İspanyol tarım kimyası şirketi Exclusivas Sarabia S.A.`nın %100 hissesini nakit olarak satın aldığını duyurdu. Bu işlemin ardından Sarabia, Rainbow grubunun tamamına sahip olduğu bir iştiraki haline gelecek.

Exclusivas Sarabia, S.A. 1985 yılında kurulmuş olup bitki koruma ürünleri geliştirmekte, üretmekte ve dağıtmaktadır. Şirketin genel merkezi ve deposu Fraga Huesca, İspanya`da, üretim tesisleri ise Alpicat Lérida`da yer almaktadır. Sarabia, İspanya ve çevre ülkelerde iyi bir marka itibarına ve pazarlama ağına sahiptir.

AB pazarı, Rainbow`un stratejik planındaki başlıca pazarlardan biridir. Rainbow, 2016 yılından bu yana AB`deki pestisit teknik eşdeğerliklerine yatırım yapmaktadır, şu anda yaklaşık 80 aktif maddenin eşdeğer tanımlamasını elde etmiştir ve daha fazla aktif madde için çalışmalar devam etmektedir. Şimdi Rainbow`un AB pazarı için Tek Durak Teknik Malzeme Tedarik Platformu oluşturuldu ve sürekli olarak zenginleştirildi ve geliştirildi.

Avrupa pazarının stratejik büyümemiz için çok önemli olduğuna inandığımızdan, Rainbow güçlü kaynak avantajlarından yararlanarak Avrupa`da aktif madde ve bitmiş ürün tescillerine sürekli yatırım yapacaktır. Artan tescil yatırımı Sarabia`nın mevcut portföyüne daha fazla ürün kazandıracak, müşterilerine fayda sağlayacak, pazardaki konumunu güçlendirecek ve daha iyi getiri elde edecektir. Bu satın alma sayesinde Sarabia ile birlikte gelişecek, pazarlama kabiliyetimizi arttıracak ve diğer Avrupalı ortaklarımıza daha fazla ürün tanıtacağız.